Meydan Feronia projesinde iddialı lansman: Yeni bir şehir kuruyoruz

BATI KOOP Birlik Kooperatiflerinden S.S. Park Feronia Konut Yapı Kooperatifi'nin Meydan Feronia projesi lansmanı gerçekleştirildi.

Meydan Feronia projesinde iddialı lansman: Yeni bir şehir kuruyoruz

BATI KOOP Birlik Kooperatiflerinden S.S. Park Feronia Konut Yapı Kooperatifi'nin Meydan Feronia projesi lansmanı gerçekleştirildi.

Meydan Feronia projesinde iddialı lansman: Yeni bir şehir kuruyoruz
13 Eylül 2023 - 12:24

Gerçek Haberci'den Batuhan Kaya'nın haberine göre BATI KOOP Birlik kooperatiflerinden olan S.S. Park Feronia Konut Yapı Kooperatifi'nin Meydan Feronia projesinin tanıtımı için Karşıyaka'da lansman düzenlendi. 

Kooperatiflere bakış açısı değişti!

Kooperatiflerin eskiden olduğu gibi kötü çalışmadıklarını ve artık her şeyin daha profesyonel olduğunu ifade eden Batı KOOP. Başkan Yardımcısı Abdulla Naci Ölçen, "İzmir Ticaret Odası'na adım attığım günden beri birçok faaliyete imza attım. Ama bugün yeni bir heyecanla üsbirliğimiz BATIKOOP çatısı altında yeni bir yola çıktık. Bankaların kredi kartlarını sokakta dağıttığı, sigortacılık sektörünün elemanlarının prim almak için türlü kılıklara girdiği dönemleri hatırlıyoruz. O dönemlerde kooperatifler da sıkıntılıydı fakat artık Türkiye'de o yıllar atlatıldı. Bugün hemen her kuruluş platform daha profesyonel çalışıyor. Yakın geçmişte bir pandemi oldu. Özellikle Avrupa'da 2008'de başlayan enflasyon, son birkaç yılda ülkemizde çok hızlı yükseldi ve kiralar uçtu. İşte tam bu noktada insanın yaradılış gereği yeme içme ihtiyacının ardından gelen barınma ihtiyacı için biz bu kooperatifi kurmakla güzel İzmirimizin hizmetine sunmak istedik. Bir avuç insan bu göreve talip olduk. İzmir'in konut ihtiyacına katkıda bulunmak istiyoruz. Meydan Feronia projemizin bizlere sunduğu fevakalade olanaklarla hepinizin sahip olmasını istiyoruz" dedi.

"Park Feronia 9. proje oldu"

S.S. Feronia Park Başkanı Mustafa Karataş yeni bir şehir kurduklarını ve gurur duyduklarını belirterek, "Yeni bir şehir kuruyoruz. Menemen'de Kubilay anıtının hemen yanında 50 bin metre kare alan üzerinde 10 blok bin 141 daire. Yeni bir şehir kuruyoruz. Bir artı birden dört artı bire kadar daireler. Yeni bir şehir kuruyoruz, sosyal donatı alanları yeşil alanları yüzme alanları otoparklar ile. Banka kredilerine ulaşmanın çok zor olduğu bu dönmede konut edinmenin zorluğu hepinizin malumudur. BATI KOOP'un bitirip teslim ettiği onlarca daire oldu. Şu an da devam eden 8 proje var. Biz Park Feronia olarak 9'uncu proje olduk. Gurur ve sevinç duyuyoruz" diye konuştu.

"En temel ihtiyaç barınma"

BATI KOOP Genel Başkanı Halil Kurt da insanların en temel ihtiyacının barınma ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek söyle konuştu:

"İlk çağlardan insanların temel ihtiyaçlarından olan barınma ihtiyacı, birincil ihtiyaçlardandır. Bugün içinde bulunduğumuz şartlar konut sahibi olmayı zorlaştırıyor. 2009 yılında kurduğumuz ve o günden beri de özveriyle çalıştığımız BATI KOOP, kooperatiflere olan güveni tazeleyerek kooperatiflerden konutnalmanın ne kadar efektif bir mnoktaya geldiğini insanlara anlatasak güzel projeler gerçekleştirdi. Şu anda BATIKOOP olarak İzmir'de şanriyelwrimizde öalılmaların davam ettiği 8 Projemiz devam ediyor. Bu da 9'uncu projemiz. Meydan Feronia projemiz İzmir'in kuzey yakasında, İzmir'in gelişme bölgesinde olan Menemen'de Kazımpaşa Mahallesi'nde. Kazımpaşa Mahallesi, etrafında üniversitelerin geliştiği, Kentsel dönüşüm alanlarının olduğu, İzmir'in ilgi alanlarından bir tanesi haline geldi. Dolayısıyla burada bizim de BATI KOOP olarak yer alma talebimiz zaten uzun zamandır vardı. Sonuçta arsa sahiplerimizle, Ay Grup'la anlaşma sağlayarak bir noktaya getirdik."

"Kazımpaşa Mahallesi'nde 10 blokta bin 141 daire"

Kooperatiflerin Türkiye'nin her yerinde olması gerektiğini söyleyen Kurt, "Kazımpaşa Mahallesi'nde ne yapıyoruz? 10 blokta bin 141 daire yapıyoruz. Bunun içinde çarşılar,  AVM'ler parklar hepsi orada yaşayan vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Tabii biz kooperatifçiyiz, hayatta her alanda kooperatifler olmalı diyoruz. Kooperatifler bir enstrümandır. Bu enstrümanları bilmeyen insanlarım eline verirseniz buradan gürültü çıkar, kakofoni çıkar. Dolayısıyla biz kooperatiflerimizi kurarken bu düsturla yola çıktık. Kooperatiflerimizi güvenli elele bırakmayı tercih ettik ve hepsini iş dünyasından arkadaşlarımızla organize ettik. Hepsi kendi sektörlerinde başarılı olmuş arkadaşlarımızla bu yolda yürüdük" ifadelerine yer verdi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum